Pevci do boda došli u finišu iz penala

Totenhem Norič Dele Ali
Tanjug/Joe Giddens/PA via AP

Mučio se Totenhem, dva puta gubio i na kraju uspeo da stigne do boda.

“Kanarinci” su bolje otvorili susret, posle nekoliko pokušaja došao je i gol Vrančića u 18. minutu. Deluje da je Gazaniga morao bolje da reaguje, Bosanac upisuje prvi gol u ligi.

Temu Puki povisuje na 2:0 u 33. minutu, ali je rame Finca bilo u ofsajdu što je Frendu bili dovoljno da uz VAR poništi gol napadača “kanarinaca”.

Po povratku sa pauze, dosta bolja igra “pevaca”. Kristijan Eriksen u 55. minutu izjednačuje iz slobodnjaka. Samo tri minuta kasnije Ali postiže gol za vođstvo ali je gol Engleza poništen zbog ofsajda.

U 61. minutu “kanarinci” stižu do vođstva od 2:1, Puki je bio u naletu, Serž Orije nespretno reaguje i šalje loptu u svoju mrežu.

Ipak na nerešeno vraća Hari Kejn golom iz penala u 82. minutu.

Njukasl – Everton 1:2 (0:1)

Karlo Anćeloti je nakon trijumfa kod kuće protiv Barnlija, na svom debiju, gostovao sa ekipom Evertona na “Sent Džejms Parku”.

Poveli su njegovi puleni u 13. minutu, strelac je bio Dominik Kalvert-Luin.

Otišlo se sa 0:1 na odmor, da bi nakon 11 minuta igre u drugom delu Šer poravnao rezultat, na asistenciju Endija Kerola.

Ipak, samo osam minuta je trebalo gostima da vrate prednost, odličan prodor Ričarilsona po desnoj strani, poslao je loptu na drugu stativu, gde se našao Kalvert-Luin, koji postiže drugi pogodak na utakmici.

Do kraja nije bilo promene rezultata, Anćelotije za 48 sati osvojio šest bodova za svoj novi klub.

Izvor: Objektiv