Jokić ušao u istoriju! (VIDEO)

Košarkaši Denver Nagetsa savladali su Minesotu sa 109:100, a jedan od najzaslužnijih za to bio je mladi Somborac.

Nikola Jokić

Foto/FIBA.COM

Srpski reprezentativac, nakon slabijeg starta sezone, beleži fantastične partije u NBA ligi.

Ovoga puta srpski reprezentativac odigrao je sjajan meč protiv Minesote, iskoristivši to što protivniku zbog povrede nije igrao startni centar Karl Entoni Tauns.

Jokić je na parketu proveo nešto manje od 33 minuta, za koja je ubacio 22 poena i po deset skokova i asistencija.

Nikola je ostvario 33 tripl-dabl u karijeri, čime je izbio na deseto mesto u istoriji NBA lige po broju tog ostvarenja. Naredni na listi su Lever i Harden sa po 42 tripl-dablova.

Denver je odlično otvorio meč na svom parketu u “Pepsi centru” u Koloradu i prvu četvrtinu završio sa 13 poena prednosti, limitiravši protivnika na 20 ubačenih poena za uvodnih 12 minuta.

Nagetsi su u nastavku održavali stečenu prednost i uspešno odbili nalete Timbervulvsa.

Najbolji strelac u pobedi bio je Mari sa 28 poena, dok su se kod gostiju istakli Vogins sa 19, Djeng sa 18 i Tig sa 13 poena.

Denver je upisao 19 pobedu i nalazi se na drugoj poziciji na tabeli Zapadne Konferencije, dok je Minesota sa učinkom od deset pobeda i 17 poraza 12.

Izvor: Objektiv