Stiven Džerard i Rendžers slavili na Seltik parku posle 9 godina!

Prvi put posle 2010 godine, Rendžers slavio na gostovanju protiv Seltika!

Seltik rendžers 2
Tanjug/Jeff Holmes/PA via AP

Posle pune decenije, gledali smo Old Firm derbi kakav smo želeli. Veliki derbi Škotske između Seltika i Rendžersa nam je priredio pravi spektakl, a policajci su slavili sa 2:1. Ovo je prva pobeda Rendžersa na Seltik parku, prvi put posle 2010 godine, što dovoljno pokazuje koliko je dugo Seltik dominirao.

U 33. minutu, Rajan Kristi je promašio jedanaesterac za domaćina. To gosti kažnjavaju tri minuta kasnije. Rajan Kent na asistenciju Borne Barišića donosi prednost gostima – 0:1.

Ipak, uzbuđenjima nema kraja u prvom poluvremenu. Eduard na asistenciju Mekgregora donosi izjednačenje svom timu i pretpostavku da ćemo u drugom gledati pravi ‘fajt’.

To smo i dobili. U 56. minutu, Nikola Katić, na asistenciju Borne Barišića, njegova druga na meču, donosi 2:1 i postavlja konačan rezultat.

Alfredo Morelos je u 96. minutu u kontri pao, nije bilo kontakta, pa mu je sudija Kevin Klensi dao drugi žuti, onodnsno crveni karton.

Kako to obično biva, isključenje je dobila i klupa Seltika koja, videvši da nema vremena da se uradi nešto više, reagovala da Morelos mora brže da napusti teren, kako bi imali vremena za još jedan napad, što nisu dobili.

Veliko slavlje Stivena Džerarda i njegove ekipe, koja sad aima zaostatak od 2 boda u odnosu na najvećeg rivala, ali i meč manje. Ukoliko Rendžers u zaostaloj utakmici bude pobedio, preuzeće vođstvo a nas čeka neverovatan finiš sezone i borba za titulu.

Čekali smo spektakl u Škotskoj, i dočekali…

Izvor: Objektiv