Srbija u nedelju sa Italijanima za peto mesto!

Vaterpolisti Srbije su u razigravanju pobedili Grčku sa 12:9.

Vaterpolo reprezentacija Srbije savladala je selekciju Grčke sa 12:9, u meču za plasman od 5. do 8. mesta na Evropskom prvenstvu. Izabranici Dejana Savića uspeli su da zaborave poraz posle peteraca u četvrtfinalu od Španije i tako zakazali duel protiv svetskog šampiona Italije.

“Delfini” su dobro startovali utakmicu u Budimpešti, baš kao i protiv “crvene furije”, ali su Grci uspeli da uzvrate i preokrenu stvari u svoju korist.

Utakmica je do drugog poluvremena bila izjednačena. Uglavnom je vodila Srbija, imala je prednost od 3:1, ali su Grci dva puta stizali do minimalne prednosti. Na kraju druge četvrtine, ipak, 6:5 za Delfine.

U nastavku meča naš tim mnogo bolji. Sve ono što nije funkcionisalo u napadu protiv Španije, radilo je gotovo bez greške protiv Grčke. Dedović, pa Filipović i odvojila se Srbija na 9:6, što je bio jasan znak i Helenima da je ova utakmica rešena.

Sa po tri gola Dedović i Stefan Mitrović su bili najefikasniji u srpskom timu, Filipović i Vico su postigli po dva, a po jednom su se u strelce upisali Mandić i Prlainović.

Srbija: Pjetlović G, Mandić, Dedović, Ranđelović, Ćuk, Vico, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlainović, Mitrović S, Mitrović B.

Grčka: Emanuil, Konstantinos, Dimitrios, Kapocis, Funtulis, Papanastasiu, Dervisis, Argiropulos, Murukis, Gunas, Vlahopulos, Galanidis.

Izvor: Objektiv.rs