Od sjaja do očaja i nazad – Nik Kirjos!

Kirjos zakazao meč sa Nadalom!

Australijski teniser Karen Hačanov se plasirao u osminu finala Australijan opena pobedom nad Rusom Karenom Hačanovim.

Kirjosu je bilo potrebno četiri sata i 26 minuta da savlada Hačanova rezultatom 3-2 u setovima – 6:2, 7:6(5), 6:7(6), 6:7(7), 7:6(8).

Australijanac je plasmanom u osminu finala, posle najdužeg meča u karijeri zakazao spektakl sa Rafaelom Nadalom, koji je prethodno “počistio” Pabla Karenja Bustu.

Kirjos je napravio čak 97 vinera, ali iz 52 neiznuđene greške. Na drugoj strani, Hačanov je skupio 75 vinera te 44 greške.

Kada je servis u pitanju, Kirjos je i tom segmentu bio bolji. Upisao je čak 32 asa, uz četiri duple greške, dok je Hačanov došao do 21 asa i pet duplih grešaka.

Kirjos je dobro otvorio duel. Napravio je čak dva brejka u prvom setu, da protivniku nije dopustio ni jednu brejk loptu. Publika je bila fantastična i davala vetar u leđa svom pulenu.

To je Kirjos znao da iskoristi i u drugom setu. Taj set je otišao u korist Kirjosa u taj-brejku.

Činilo se da će ovo biti ubedljiva pobeda Nika Kirjosa. Imao je Australijanac sve u svojim rukama, vodio sa 4:2 i imao prednost brejka. Ipak, nekoliko grešaka je usledilo. Hačanov je to znao da iskoristi, vratio brejk i došao do seta posle taj-brejka.

Hačanov je imao prednost brejka u četvrtom setu, međutim Kirjos se vratio ali Rus je slavio ponovo u taj-brejku.

Onda je došao peti set. Viđena je neverovatna borba. Čak šest mini-brejkova zaredom. Došao je Kirjos opet do meč lopte, druge u meču, ali je Rusu proradio servis, pa je par momenata kasnije opet sačekao grešku protivnika i duel uveo u peti set.

Bili su gotovo izjednačeni u petom setu Rus i Australijanac. Došlo se do super taj-brejka u kome je Kirjos slavio. I u tom segmentu je bilo interesantno kao i tokom celog meča.

Kirjos je napravio mini-brejk odmah na startu i poveo sa 3:0, ali se Hačanov vratio i čak i poveo sa 4:3.

Australijanac je vratio zaostatak, a veoma bitan mini-brejk Rus je napravio kada je poveo sa 8:7 – ipak, usledila je “bomba” iz bekhenda Kirjosa kojom je izjednačio na 8:8 i podigao “Melburn arenu” arenu na noge.

Rus je u narednom poenu napravio neiznuđenu grešku, izgubivši oba poena na svoj servis u tom momentu, a Kirjos je to kaznio i plasirao se u osminu finala.

Izvor: Objektiv.rs