Petarda Bajerna, ni traga derbiju koji se očekivao

Bavarci su potpuno pregazili "rudare" i najavili da su spremni da se bore za titulu

Fudbaleri minhenskog Bajerna demolirali su Šalke rezultatom 5:0, u utakmici koja je trebalo da predstavlja derbi. Međutim, Bavarci su potpuno pregazili “rudare” i najavili da su spremni da se bore za titulu.

Duel druge i pete ekipe na tabeli rešen je već posle prvih 45 minuta, kada je na semaforu stajalo 2:0.

Vođstvo Bajernu doneo je Robert Levandovski, koji je u šestom minutu iskoristio grešku protivničkog golmana, da bi ga Tomas Miler duplirao.

Nije ekipi Hansija Flika smetalo što im je poništen još jedan gol zbog ofsajda, pa su u nastavku samo dopunili mrežu rivala.

Leon Gorecka je lepim improvizovanim “makazicama” nastavio goleadu, upisao se i Tijago Alkantara, a zaokružio je Serž Gnabri.

Nakon ovog trijumfa aktuelni šampion je na drugoj poziciji sa 39 bodova, jednim manje od vodećeg Lajpciga. Šalke je ostao peti sa 33 boda.