Pijetlović odbranio zicer, Srbija peta na Evropskom prvenstvu!

Srbija igra sa Italijom!

Vaterpolisti Srbije
VSS - Vaterpolo Savez Srbije

Vaterpolo reprezentacija Srbije je osvojila peto mesto na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj. Aktuelni Olimpijski šamioni su bili bolji od svetskih šampiona Italijana sa 8:7!

Srbija je tako pobedom završila takmičenje u Mađarskoj i prvi put posle 1999. godine, se nije borila za medalju na prvenstvu Evrope.

Gledali smo jedan neizvestan meč. Srbija je prvu četvrtinu počela dobrom odbranom posle koje je usledio prekršaj za peterac, a najstrožu kaznu je u gol pretvorio Filip Filipović.

Branislav Mitrović je počeo sa tri dobre odbrane, da bi se Italijani malo konsolidovali i uspeli da postignu dva gola u nizu.

Ubrzo je Milan Aleksić pogodio za 2:2, da bi novu prednost Srbiji doneo Filip Filipović, a četvrtina je završena čudnom odlukom sudija da ne pokažu faul nad Duškom Mandićem.

U drugoj četvrtini, igra srpske selekcije se pomalo i raspala. Izabranici Dejana Savića su postigli samo jedan gol, a primili su čak četiri.

Di Fulvio je bio veoma opasan i na najbolji način prikazao svoj raskošni talenat. Nije realizacija jnemu bila problem i malo je nedostajalo da tu prednost dodatno uveća u poslednjem napadu u prvom poluvremenu, ali je ipak pri pauzi na semaforu stajalo 6:4 u korist Italije.

U trećem periodu, Srbija je bila bolja. Italijanima je šut stao. Usledili su promašaji Di Fulvija a Srbija je preko Ćuka i Jakšića došla do izjednačenja pred poslednjih osam minuta igre.

Delfini poslednju četvrtinu otvaraju golom. Aikardi je potom u četvrtom minutu doneo izjednačenje. U skladu sa pritiskom, videli smo i veliki broj promašaja, a onda, Dušan Mandić stavlja tačku na ovo prvenstvo. U 7. minut postiže gol, da bi na 20 sekundi do kraja, Gojko Pijetlović Italijanima odbranio zicer i meč je završen u korist našeg tima – 8:7.

Za zlato večeras od 19 sati igraju Mađarska i Španija. U borbi za treće mesto jadranski derbi : Crna Gora – Hrvatska (17.30).

OVDE STE MOGLI DA PRATITE TOK UTAKMICE IZ MINUTA U MINUT:

Evropsko prvenstvo, meč za 5. mesto:

Srbija – Italija

bazen: Dunav arena
sudije: Cvart, Kun

Srbija: G. Pjetlović, Mandić, Dedović, Ranđelović, Ćuk, D. Pjetlović, Vico, Aleksić, Jakšić, Filipović, Prlainović, S. Mitrović, B. Mitrović.

Italija: Del Lungo, Di Fulvio, Luongo, Filjoli, Fondeli, Veloto, Rencuto, Ečenike, Figari, Bodegas, Aikardi, Dolče, Nikosia.

KRAJ: SRBIJA JE PETA! 8:7

8. minut – Italijani su imali zicer na 20 sekundi do kraja. A onda neverovatna odbrana Gojka Pijetlovića!!

7. minut – SRBIJA VODI!!! DUŠAN MANDIĆ!!!! 8:7

5. minut – U narednom napadu, Srbija je imala sjajnu šansu da ponovo povede. Sava Ranđelović je promašio zicer, tačnije De Lungo odbranio.

4. minut – Italija dolazi do prvog gola u drugom poluvremenu. Strelac Aikardi za 7:7.

3. minut – Srbija dobra u odbrani, Gojko Pijetlović se zabranio. Italijanima je šut stao.

2. minut – Odličan početak poslednje deonice za Srbiju. Milan Aleksić donosi prednost Srbiji – 7:6.

Kraj treće četvrtine!

A ONDA KONAČNO GOL! JAKŠIĆ DONOSI IZJEDNAČENJE SRBIJI – 6:6.

8. minut – U timu Italije sigurnost polako gubi Di Fulvio. Nekoliko vezanih promašaja je upisao igrač Pro Reka.

7. minut – Srbija imala odličnu šansu za pogodak, naprecizan je bio Jakšić.

6. minut – Nastavlja se serija promašaja. Već tri minuta nemamo pogodak!

5. minut – Sa jedne strane – Prlainović i Dedović, sa druge Ečenike i Di Fulvio. Promašaji sa obe strane, tvrda utakmica.

3. minut – Gol Srbije, gol Miloša Ćuka. Srbija smanjuje na 5:6.

2. minut – Promašaji, izgubljene lopte, dekoncentracija…

Kraj prvog poluvremena –   Srbija 4 : 6 Italija

6. minut – U narednom napadu isključenje za naš tim, a Frančesko di Fulvio postiže još jedan gol – 4:6.

A onda, konačno prekinuta serija. Asistencija Mandića, i gol Save Ranđelovića za 4:5.

5. minut – Italija stiže do još jednog pogotka. Di Fulvio strelac za 3:5. Tri gola uzastopno postiže Italija.

4. minut – Pijetro Filjoli ponovo. Italija dolazi do prednosti – 3:4.

2. minut – Pijetro Filjoli Italiji donosi izjednačenje – 3:3.

Kraj prve četvrtine, Srbija vodi sa 3:2

8. minut – Srbija vodi! 3:2. Strelac Filipović!

6. minut – Srbija sa dva igrača više postiže gol. Milan Aleksić je dobio sasvim dovoljno prostora, to uspešno iskoristio za novo izjednačenje, 2:2.

5. minut – Ćuk isključen, Italijani vode! Bodegas je prvo iznudio igrača više za Italiju, da bi potom iz neposredne blizine pogodio za prvo vođstvo Italijana, 1:2

3. minut – Di Fulvio donosi izjednačenje

2. minut – Peterac za Srbiju! Gol postiže Filip Filipović!

U narednom napadu je isključen FIlipović zbog prekršaja nad Bjelotom. Italija je pokušala sa krila, ali je Mitrović bio odlično postavljen i intervenisao.

1. minut – Počela je utakmica.

Izvor: Objektiv.rs