OKEJ SRBI: Bobi i Gudurić iskoristili minute, pobeda Dalasa, poraz Grizlija (VIDEO)

Marjanović postigao šest poena za četiri minuta, a Marko zamalo dvocifren, utakmicu završio sa osam poena

Tanjug/AP Photo/Brandon Wade

Košarkaši Dalas Maveriksa pobedili su Minesotu Timbervulvs 139:123 u noći između ponedeljka i utorka. Srpski košarkaš Boban Marjanović odigrao je svega četiri minuta za pobednički tim.

Marjanović je dobio priliku u završnici utakmice kada je pitanje pobednika bilo već rešeno. On je za četiri minuta ostvario učinak od šest poena i jednog skoka, uz 3/5 igre.

Najnovije sportske vesti čitajte i na našoj iOS i  android aplikaciji – Objektiv.rs

Maveriksi su od starta utakmice kontrolisali ritam, već u drugoj četvrtini imali su 20 poena prednosti i do kraja utakmice Timbervulvsi nisu uspeli da dođu do jednocifrenog zaostatka.

Luka Dončić na terenu je proveo tri četvrtine i zbog velike prednosti nije bilo potrebe da igra u poslednjoj deonici. Reprezentativac Slovenije utakmicu je završio sa 20 poena, devet skokova, sedam asistencija i dve ukradene lopte.

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Tim Hardavej junior sa 23 poena, Kari je ubacio 19, dok je Porzingis imao 15.

U poraženom timu Dianđelo Rasel je imao 29 poena i pet asistencija, Malik Bizli je ubacio 21, a Džejms Džonson je postigao 19 poena.

Minesota ima 16/40, a Dalas 35/23.

Košarkaši Los Anđeles Klipersa ubedljivo su savladali Memfis Grizlise 124:97.

Srpski košarkaš Marko Gudurić dobio je priliku na utakmici i odlično ju je iskoristio. Reprezentativac Srbije je za sedam minuta na terenu došao do učinka od osam poena, jednog skoka i asistencije (3/5 iz igre).

Gudurić je igrao u takozvanom “garbidž tajmu”, odnosno u vremenu kada je utakmica bila rešena i raduje što je na dobar način iskoristio ukazano poverenje.