BOGATA ISTORIJA PROTIV KAPITALA! Liga šampiona, zahuktava se, Siti opasniji, Lion vodi! (UŽIVO, FOTO)

Dešavanja sa prvih utakmica osmine finala Lige šampiona možete pratiti na Objektiv.rs

Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

38′ Na tribinama “Santijago Bernabeu” stadiona veliki broj navijača nosi maske. I Evropa strahuje od koronavirusa, a navijači su se na taj način zaštitili. Slično je i u Lionu.

31′ GOOOOOOOOOOOL! Lion vodi nakon pola sata igre. Pogodio je Tusart i to u trenucima kada je Juventus bio sa igračem manje. Neleteo je u petercu na loptu koja je otišla u same rašlje. Lion – Juventus 1:0

30′ Benzema je imao neverovatnu priliku, ali sjajna odbrana Edersona, na odbijenu loptu se okliznuo igrač Real Madrida, ostaje 0:0

Izgleda da je Laport povređen

29′ Nova šansa za siti za Kevina de Brujnea, ali lopšta ide preko gola. Najbolja šansa do sada na utakmici

21′ Trese se prečka i to Juventusova. Konačno neka dešavanja na terenu. Lion je imao korner, Ekambi je okrenut leđima prebacio loptu glavom, ali  prečka!

Juve je još bez udarca u okvir gol.

20′ Pola Realove ekipe je ispalo u visokom presingu, ali nisu to uspeli da iskoriste gosti! Mendi je odigrao dupli pas sa Rodrijem i de Brujneom, ali onda nije uspeo da produži loptu dalje, a imali su odličnu situaciju. Spasili su se domaćini, a još je 0:0.

17′ Kako tvrde komentatori trenutno je indentično dosadno na obe utakmice, jednostavno nema uzbuđenja

13′ Pokušao je sada Vinicijus po levoj strani, tražio je Benzemu u sredini, ali njegov je centaršut je završio na glavi Laportea koji je umirio loptu za Edersona. Brazilac je odmah izbacio loptu ka sredini, ali Bernardo Silva nije mogao da je primi.

11′ Apsolutno ništa vredno pomena nije se desilo na početku utakmice ovih giganata. Obe ekipe igraju rezervisano, sa dosta pasova unazad

4′ Evo prvog uzbuđenja na utakmici Liona i Juventusa, u režiji Kristijana Ronalda. Prošao je po levoj strani kaznenog prostora, loptu koju je udario više je izgledala kao centaršut, a pretvorila se u veliku opasnost za domaćeg golmana. Na sreću po Lion prošla je paralelno sa gol-linijom u gol-aut.

4′ Ederson je pokušao dugom loptom do Hesusa, ali prejako je udario. Real drži loptu i pokušava da iskombinuje neku priliku dodavanjima, ali “građani” se dobro kreću u odbrani i ne pružaju im to zadovoljstvo.

1′ Sudija Danijel Orsato dao je znak za početak utakmice u Madridu, krenula je i utakmica u Lionu. Glavni sudija je Španac Manzano.

TOK MEČEVA:

Apsolutno utakmica večeri je Real Madrid – Mančester siti, dok se u Francuskoj igraju Lion – Juventus u okviru osmine finala Lige šampiona.

Večeras nas očekuje i mali jubilej, naime, Karima Benzeme će odigrati 100. meč u Ligi šampiona.

Startna postava Reala:

Startna postava Mančester sitija:

Startne postave Liona i Juventusa:

Derbi ove faze takmičenja je svakako okršaj rekordera po broju titula evropskog prvaka, madridskog Reala, i prvog favorita za osvajanje Lige šampiona, Mančester sitija.

“Građanima” je ovo verovatno poslednja prilika da naplate velika ulaganja u tim godinama unazad i osvoje Ligu šampiona, jer usled kazne UEFA, koja je klub sa “Etihada” izbacila iz Evrope na dve godine, moguće je da će se moćna ekipa raspasti na leto.

Strateg večerašnjeg domaćina Zinedin Zidan ocenio je da je njegov kolega iz Sitija Pep Gvardiola najbolji trener na svetu.

Najnovije sportske vesti čitajte i na našoj iOS i  android aplikaciji – Objektiv.rs

Izvor: Objektiv.rs