Veliki preokret u Madridu, Jović dobio šansu! Lion iznenadio Damu! (UŽIVO, FOTO+VIDEO)

U osmini finala Lige šampiona Mančester siti je na gostovanju porazio Real Madrid rezultatom 2:1, dok je Lion kod kuće porazio Juventus sa 1:0 i napravio pravu senzaciju

Tanjug/AP Photo/Manu Fernandez

U osmini finala Lige šampiona Mančester siti je na gostovanju porazio Real Madrid rezultatom 2:1, dok je Lion kod kuće porazio Juventus sa 1:0 i napravio pravu senzaciju. Siti je pobedio Real u prvom delu dvomeča i obezbedio sebi ogromnu prednost pred revanš u Mančesteru, dok Juventus nije pokazao praktično ništa i imaće težak zadatak da opravda ulogu favorita na svom terenu.

Sat i po vremena se mučio Juventus, koji je bio verovatno najbezopasniji kada je ova sezona Lige šampiona u pitanju. Lion je ušao u utakmicu sa željom da se nadigrava i bez preteranog poštovanja napao “staru damu” što se isplatilo već u 31. minutu. Francuski tim je iskoristio period igre kada je imao igrača više na terenu. De Lihtu se ukazivala pomoć, a za to vreme je Tusar doneo prednost Lionu i kaznio mlak fudbal Juventusa u Francuskoj. Ouar je prošao po levoj strani i centrirao, a Tusar se našao na pravom mestu.

Foto/Tanjug/AP Photo/Bernat Armangue

Lion je priredio iznenađenje pobedivši favorizovanu ekipu Juventusa sa rezultatom 1:0

Kraj meča i u Lionu

Ekipa Real Madrida je poražena od Mančester sitija rezultatom 1:2, posle velikog preokreta u drugom poluvremenu

Kraj meča u Madridu

90′ Inicijativa Juventusa u drugom poluvremenu ne daje rezultate

87′ Marez je pokušao da iznenadi Kurtou iz slobodnjaka ali nije uspeo

86′ Kakav finiš meča! Crveni karton za Ramosa, bio poslednji igrač odbrane. Sapleo je Žesusa koji je bio na ivici jedanesterca

84′ Jović je ušao u igru mesto Iska

82′ Penal za Siti!!!!!

Belgijanac na Belgijanca. De Brujne je stavio loptu na belu tačku, gledao se oči u oči sa Kurtoom, ali nije bilo dileme. Gol je postignut, Siti je preokrenuo – 1:2.

78′ GOOOOOOOOOLLLLLL! Žesus je postigao gol nakon centaršuta 1:1

Fenomenalni Kevin de Brujne je navukao nekoliko protivničkih igrača na sebe, a onda se fenomenalno okrenuo i centrirao Žezusu.

71′ Razigrao se Real nakon gola! Prošao je po desnoj strani Karvahal i centrirao prema sredini, a tamo se našao Serhio Ramos koji je šutirao, međutim, lopta je završila na Fernandinjovim leđima.

70′ Nakon večnosti proradio je i Juventus. Dibala je utrčavao na centaršut, ali nije zahvatio loptu kako je želeo.   Sari je napravio i drugi potez, Kvadrado ide na klupu, a u igri je, očekivano, Iguain.

67′ Gol je probudio Real koji je furiozno preuzeo inicijativu i sada su oni bolji tim u ovim trenucima

61′ Pokušava Sari da pokrene Juventus, u igri je Ramzi, a izašao je Pjanić

60′ Goooooool – Real vodi! Vinicijus ka Isku za 1:0 u derbiju osmine finala Lige šampiona

Iako je Siti bio bolji rival Real je poveo. Pogrešili su Otamendi i Rodri, lopta je došla do Vinisijusa, a on se izuzetno snašao i loptu dodao Isku.

58′ Kurtoa briljira. Mahrez je ponovo prevario Mendija, namestio se na desnu nogu i šutirao. Kurtao je opet bio dobro pozicioniran. Samo minut kasnije Alžirac je ponovo uspeo da dođe do pozicije, ali je Belgijanac opet bio izuzetno dobro postavljen, pa je ponovo spasao svoju ekipu.

57′ Pokušao je levi bek da pronaše Ronalda. Lopta je bila nešto jača i Lopes je sigurno reagovao.

53′ Ronaldo je iznudio faul. Bila je ovo dobra pozicija da se ugrozi gol Lopesa, međutim Pjanić je pogodio živi zid. Baš kao što je Ronaldo u prvom poluvremenu.

50′ Sevnula je kontra Sitija, ali nije pogodio Mahrez! Kevin de Brujne je dugo vukao loptu nakon greške Kasemira, pa uposlio Alžirca koji je levom nogom pokušao da zavrne loptu u rašlje, ali lopta je otišla pored gola.

48′ Evo i prvog žutog kartona u redovima Reala. Danijel Orsato pokazao je žuti Valverdeu.

2. POLUVREME

45’+2 Siti je imao i drugu sjajnu priliku! De Brujne je izveo korner, Kurtoa odbio loptu do Žezusa, a on je šutirao u Ramosa. Kapiten Reala je očajno odreagovao i loptu usmerio ka svom golu, ali je ona, na njegovu ogromnu sreću, udarila Kazemira!

45′ U Madridu po jedna sjajna prilika na obe strane i jedna dobra Mančester sitija, toliko od derbija osmine finala.

40′ Zreo je Juventus da primi i drugi gol. Koliko im je slaba odbrana pokazao je sada i Bonući koji je totalno nesvestan pretnje čekao loptu da mu dođe, a dok je on čekao, natrčao je Ekambi i šutirao, ali previsoko, na sreću po Bonućija.

39′ Domaći su u Lionu tražili penal jer su mislili da je Kvadrado prilikom prijema igrao rukom. Jeste malo, ali Manzano je rekao, odnosno njegove kolege njemu iz VAR sobe, da nema ništa sporno.

38′ Na tribinama “Santijago Bernabeu” stadiona veliki broj navijača nosi maske. I Evropa strahuje od koronavirusa, a navijači su se na taj način zaštitili. Slično je i u Lionu.

31′ GOOOOOOOOOOOL! Lion vodi nakon pola sata igre. Pogodio je Tusart i to u trenucima kada je Juventus bio sa igračem manje. Neleteo je u petercu na loptu koja je otišla u same rašlje. Lion – Juventus 1:0

31′ Fernardninjo je ušao u igru umesto Laporta

30′ Benzema je imao neverovatnu priliku, ali sjajna odbrana Edersona, na odbijenu loptu se okliznuo igrač Real Madrida, ostaje 0:0

Izgleda da je Laport povređen

29′ Nova šansa za siti za Kevina de Brujnea, ali lopšta ide preko gola. Najbolja šansa do sada na utakmici

21′ Trese se prečka i to Juventusova. Konačno neka dešavanja na terenu. Lion je imao korner, Ekambi je okrenut leđima prebacio loptu glavom, ali  prečka!

Juve je još bez udarca u okvir gol.

20′ Pola Realove ekipe je ispalo u visokom presingu, ali nisu to uspeli da iskoriste gosti! Mendi je odigrao dupli pas sa Rodrijem i de Brujneom, ali onda nije uspeo da produži loptu dalje, a imali su odličnu situaciju. Spasili su se domaćini, a još je 0:0.

17′ Kako tvrde komentatori trenutno je indentično dosadno na obe utakmice, jednostavno nema uzbuđenja

13′ Pokušao je sada Vinicijus po levoj strani, tražio je Benzemu u sredini, ali njegov je centaršut je završio na glavi Laportea koji je umirio loptu za Edersona. Brazilac je odmah izbacio loptu ka sredini, ali Bernardo Silva nije mogao da je primi.

11′ Apsolutno ništa vredno pomena nije se desilo na početku utakmice ovih giganata. Obe ekipe igraju rezervisano, sa dosta pasova unazad

4′ Evo prvog uzbuđenja na utakmici Liona i Juventusa, u režiji Kristijana Ronalda. Prošao je po levoj strani kaznenog prostora, loptu koju je udario više je izgledala kao centaršut, a pretvorila se u veliku opasnost za domaćeg golmana. Na sreću po Lion prošla je paralelno sa gol-linijom u gol-aut.

4′ Ederson je pokušao dugom loptom do Žesusa, ali prejako je udario. Real drži loptu i pokušava da iskombinuje neku priliku dodavanjima, ali “građani” se dobro kreću u odbrani i ne pružaju im to zadovoljstvo.

1′ Sudija Danijel Orsato dao je znak za početak utakmice u Madridu, krenula je i utakmica u Lionu. Glavni sudija je Španac Manzano.

TOK MEČEVA:

Apsolutno utakmica večeri je Real Madrid – Mančester siti, dok se u Francuskoj igraju Lion – Juventus u okviru osmine finala Lige šampiona.

Večeras nas očekuje i mali jubilej, naime, Karima Benzeme će odigrati 100. meč u Ligi šampiona.

Startna postava Reala:

Startna postava Mančester sitija:

Startne postave Liona i Juventusa:

Derbi ove faze takmičenja je svakako okršaj rekordera po broju titula evropskog prvaka, madridskog Reala, i prvog favorita za osvajanje Lige šampiona, Mančester sitija.

“Građanima” je ovo verovatno poslednja prilika da naplate velika ulaganja u tim godinama unazad i osvoje Ligu šampiona, jer usled kazne UEFA, koja je klub sa “Etihada” izbacila iz Evrope na dve godine, moguće je da će se moćna ekipa raspasti na leto.

Strateg večerašnjeg domaćina Zinedin Zidan ocenio je da je njegov kolega iz Sitija Pep Gvardiola najbolji trener na svetu.

Najnovije sportske vesti čitajte i na našoj iOS i  android aplikaciji – Objektiv.rs

Izvor: Objektiv.rs