DA LI CRVENO-BELI MOGU DO ČUDA U ISTANBULU? Drama Zvezde, dobro igraju, ali gube! (UŽIVO,FOTO+VIDEO)

Tekstualni prenos meča možete pratiti na Objektiv.rs

Foto/Euroleague.net

POLUVREME

Dobra igra crveno-belih tokom prvog poluvremena. Fener je stalno bio u prednosti, ali nijednom nije imao dvocifrenu.

Zvezdu na poluvremenu predvodi Perperoglu sa osam poen, Kuridža je ubacio šest, dok je Panter postigao 5.

10′ Sva tri bacanja ubacio je Beron 41:37

10′ Kalinić pravi glup faul nad Beronom pri šutu za tri poena, šest desetinki do kraja, Zvezda je imala 1,6 sekundi za napad

10′ Beron promašuje dve vezane trojke, serija promašaja crveno-belih

9′ Serija grešaka Perperoglua, Braun pravi faul na Datomeu koji se digao na šut za tri poena 41:34

8′ Nando de Kolo postiže dva poena 38:34

7′ Perperolgu pogađa novu trojku

7′ Još jedno monstruozno zakucavanje Derika Vilijamsa 36:31

6′ Veseli pogađa uz faul 34:31

5′ Derik Vilijams pogodio je oba slobodna bacanja, 32:26. Perperoglu pogađa težak šut preko ruke, 32:29.

5′ Sada Davidovac pravi faul nad Vilijamsom i šalje ga na liniju penala.

4′ Šteta! Posle sudijske konsultacije, Panteru je dosuđen treći faul, Zvezda je ispunila bonus na 6:42 do kraja druge četvrtine, Kalinić postiže svoj 4. poen 30:26 vodi tim iz Turske

3′ Tajm-aut uzima Željko Obradović, Zvezda se opasno približila! Ponovo je Gist bio u ulozi realizatora, ovog puta uz pogodak s visine slobodnih bacanja, bez greške. Zvezda ima samo dva poena minusa na sedam minuta do kraja poluvremena. Fenerbahče je prethodno ispustio napad usled promašaja Diksona za tri poena 28:26

2′ Neverovatan skok Gista, zakucao je preko Vilijamsa 28:24

1′ Odžo je napravio faul u napadu, Veseli nije uspeo da poentira, a onda crveno-beli ponovo gube loptu. Na drugoj strani Vilijams pogađa trojku, 25:20.

2. ČETVRTINA

10′ Fantastičan koš Pantera u poslednjoj sekundi prve četvrtine 22:20

9′ Braun odlično prolazi, koš uz faul 17:17, ali promašuje dodatni penal, Dikson daje trojku 20:17

8′ Davidovac je pogodio trojku i smanjio na -2, 17:15.

6′ Mahmutoglu pogađa još jednu trojku, Kuridža na drugi obruč poentira 17:12

5′ Vraća se Zvezda posle nešto slabijeg starta Braun pogađa sa zvukom sirene, Lazić promašuje trojku, ipak posle poena Datomea Fenerbahče se ponovo odvojio 14:8

3′ Braun je promašio trojku, dok je na drugoj strani Vesterman postigao sedmi poen za domaći tim, 7:0. Beron je petljao i na kraju nije uspeo da pogodi trojku. Lovernj je iznudio dva slobodna bacanja. Francuz je pogodio jedno.

1′ Štimac je pokušao da uzvrati istom merom na drugoj strani, pokušao je da pogodi takođe uz kontakt i zvuk sirene za kraj napada, ali lopta nije htela kroz obruč.

1′ Prvi napad ima Fenerbahče, a Tomas završava uz kontakt i asistenciju Vestermana.

1. ČETVRTINA

STARTNE PETORKE:

FENERBAHČE: Vesterman, Mahmutoglu, Datome, Tomas, Lovernj.
CRVENA ZVEZDA: Braun, Beron, Lazić, Jagodić Kuridža, Štimac.

Dobro veče, dobrodošli na tekstualni prenos meča Fenerbahče – Crvena zvezda na portalu Objektiv.rs

Utakmicu će suditi španski arbitar Huan Karlos Garsija, grčki sudija Spiros Kontas i arbitar iz Litvanije, Gitis Vilijus.

Košarkaši Crvene zvezde gostuju Fenerbahčeu u Istanbulu u 27. kolu Evrolige.

U prvom meču u Beogradu slavili su crveno-beli sa 68:56, a sada će Fener biti bez Slukasa i Nanelija.

Fener je trenutno sedmi sa skorom 12-14, a Zvezda je 15. sa 10 pobeda i 16 poraza.

ISPOVEST NAJMALEROZNIJEG HRVATA! Preživeo je dve najluđe srpske trojke: Ja u šoku, pa zar opet!

Već u petak crveno-beli dočekuje Makabi, dok tim Željka Obradovića gostuje Himkiju u Podmoskovlju.

Najnovije sportske vesti čitajte i na našoj iOS i android aplikaciji – Objektiv.rs

Izvor: Objektiv.rs