NEZADRŽIVI Liverpul na korak od titule: Matić odigrao dobru utakmicu u pobedi svog tima (VIDEO+FOTO)

Izabranici Jirgena Klopa mogu biti krunisani već u četvrtak, a za to im je potrebno da Mančester siti ne pobedi Čelsi

Foto/Tanjug/Michael Regan/Pool via AP

Fudbaleri Liverpula pobedili su večeras na svom terenu ekipu Kristal Palasa sa 4:0, u utakmici 31. kola Premijer lige, i tako stigli na korak od osvajanja titule. Izabranici Jirgena Klopa mogu biti krunisani već u četvrtak, a za to im je potrebno da Mančester siti ne pobedi Čelsi, a ako to i uradi, Liverpul će već u narednom kolu imati šansu da overi titulu najboljeg tima na Ostrvu.

“Redse” je do prednosti doveo Aleksandar-Arnold koji je u 23. minutu načeo mrežu protivnika sjajnim golom iz slobodnog udarca.

Pred sam kraj prvog poluvremena videli smo još jedan gol. Salah je iskoristio sjajnu loptu Fabinja i bez mnogo problema savladao Henesija.

Drugo poluvreme krenulo je golom Fabinja. Igrao se 55. minut kada je Robertson dodao loptu do Brazilca, a ovaj fenomenalnim udarcem pogodio za 3:0.

Konačan rezultat postavio je Sadio Mane u 69. minutu utakmice.

Fudbaleri Mančester junajteda bili su ubedljivi i na svom terenu pobedili Šefild junajted sa 3:0. Utakmicu su obeležili Markus Rašford i Entoni Marsijal. Englez je dva puta odlično uposlio Francuza, a ovaj je utakmici postigao prvi het-trik u karijeri.

Srpski fudbaler Nemanja Matić odigrao je dobru utakmicu, bio je veoma smiren na sredini terena, delio je odlične lopte i na terenu je proveo svih devedeset minuta.