Maestralan Ćuk potopio Hanover, Pro Reko i Ferencvaroš podelili bodove

Danas su odigrane četiri utakmice u grupi B, pa je tako kompletirano peto kolo Lige šampiona. Derbi kola odigran je u Italiji, gde su Pro Reko i aktuelni šampion Evrope, Ferencvaroš, remizirali. Mađarski tim je tako zadržao prvo mesto sa 13 bodova, dok bod manje ima još jedan mađarski klub, OSC, koji je u Španiji bio siguran protiv Terase sa 15:10. Pro Reko je na trećem mestu sa 11, a ovo mu je drugi remi, pošto je u trećem kolu remizirao i sa ekipom Mladosti (11:11). Upravo je klub iz Zagreba na četvrtoj poziciji sa 10 bodova, a u ovom kolu je slavio protiv nemačkog Hanovera 15:13, uz sjajnu partiju i čak šest golova reprezentativca Srbije, Miloša Ćuka. Ravnopravnu borbu za plasman na finalni turnir za sada vodi i francuski Marsej, koji je savladao Dinamo iz Tbilisija sa 17:7 i sada ima tri pobede i dva poraza. Terasa ima tri boda, a Hanover i Dinamo su bez bodova.

Odličnu utakmicu danas je odigrao i Filip Filipović, koji je u derbiju postigao četiri gola protiv Ferencvaroša. Dušan Mandić je dodao jedan gol, dok je na drugoj strani dva puta precizan bio Nikola Jakšić. U trijumfu OSC-a sa po dva gola učestvovali su Andrija Prlainović i Sava Ranđelović, dok je Boris Vapenski bio dvostruki strelac za Dinamo Tbilisi.

OSC je posle neočekivanog poraza od Marseja u prošlom kolu slavio protiv Terase u Španiji rezultatom 15:10. Poveli su domaći, ali je OSC sa četiri gola lako preokrenuo i tu prednost je održavao do kraja prvog poluvremena (8:5). Terasa je ozbiljnije pripretila u završnici trećeg perioda, kada je prišla na 9:8. Međutim, Balaš Erdelji i Draško Brguljan su odbili nalet, da bi Andrija Prlainović u uvodnim minutima četvrte četvrtine sa dva gola otklonio dileme. Brguljan je postavio konačnih 15:10 i on je bio najefikasniji sa četiri gola, do kje Erdelji dodao tri, a po dva Prlainović, Sava Ranđelović i Kristian Manherc. Kod domaćih je Alberto Baroso bio raspoložen sa četiri, dok je gol manje dodao Agusti Perikas.

Mladost je do treće pobede došla zahvaljujući Milošu Ćuku, koji je u drugoj i trećoj četvrtini postigao pet golova u nizu. Na početku su se ekipe smenjivale u vođstvu. Do same završnice prvog perioda bilo je 2:2, a potom je Ćuk sa dva gotovo identična gola doneo domaćem timu prednost (4:3). Srpski reprezentativac je nastavio seriju, ali je Hanover na drugoj strani takođe pogađao, pa je na odmoru bilo 8:7. Mladost nije uspevala da slomi otpor poslednjeplasiranog Hanovera ni u trećoj četvrtini, ali je u uvodnim minutima poslednje četvrtine nanizala još tri gola i napravila veliki korak ka trijumfu. Vratio se Hanover preko Darka Brguljana i Aleksandra Radovića, ali se onda ponovo „pojavio“ Ćuk, povisio na 14:12 i Mladost je mirno privela meč kraju.

Pored Ćuka, koji je postigao šest golova, efikasan je bio i Aleks Boven sa tri, dok su kod gostiju Radovi’ i Darko Brguljan postigli ;etiri, odnosno tri gola.

Izvor: Nedefinisan