Sjajni Votford pobedom pobegao iz opasne zone! (VIDEO)

Preporođeni "Stršljenovi"

Votford
Tanjug/Adam Davy/PA via AP

Najdžel Pirson čini čuda na klupi Votforda. Klub koji je već bio “viđen” u Čempionšipu je vezao šesti meč bez poraza u svim takmičenjima. U Premijer ligi su od mogućih 15 bodova sakupili 13, a najnovija “žrtva” bio je Bornmut, koga su, u gostima, savladali sa 0:3.

Poveli su gosti na “Vitaliti stadionu” u 42. minutu, poigravala se odbrana “Trešnjica”, pokušali su lepo da iznesu loptu iz svoje trećine, ali su ih protivnici dobro pritisnuli i naterali na grešku.

Remsdejl je loše ispucao loptu, preuzeli su je igrači Votforda, Sar je centrirao sa desne strane, pronašao je Dukurea, koji je bio usamljen, imao je vremena i da se lepo namesti na udarac, te je savladao golmana Bornmuta i doneo prednost gostima.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi u 63. minutu Čaloba pripretio ekipi Edija Haua, tukao je sa ivice kaznenog prostora, ali je za malo bio neprecizan.

Samo dva minuta kasnije, “Stršljenovi” dupliraju prednost, nakon akcije po desnoj strani, lopta se odbija do Dinija, koji šalje projektil u mrežu domaćina za 2:0.

U nadoknadi nakon kontre Pereira stavlja tačku na ovaj susret, za beg Votforda iz opasne zone, po prvi put ove sezone, dok je Bornmuta potpuno potonuo i sada je pretposlednji na tabeli.

Izvor: Objektiv, sportske