Bajern brojao do šest, Dortmund ubedljiv

Kutinjo i Levandovski

Foto/Printscreen/Twitter

Fudbaleri Bajerna iz Minhena ubedljivo su savladali ekipu Verdera u susretu 15. kola Bundeslige.

Šampion Nemačke je konačno slavio u domaćem takmičenju posle dva uzastopona poraza, od Bajera i Borusije Menhengladbah.

Bavarci su dugo lomili otpor gostiju, ali kada su u tome uspeli bukvalno u samom finišu prvog poluvremena, kasnije su se ređali golovi kao na traci.

Gosti su, zanimljivo, poveli u 24. minutu pogotkom Rašice i ništa nije slutilo da će doživeti katastrofu na “Alijanc Areni”. Međutim, Bajern je u finišu poluvremena došao do svoje igre.

U 45. minutu na dodavanje Serža Gnabrija odlično je reagovao Kutinjo kojem nije bilo teško da zatrese mrežu.

Brazilac se u četvrtom minutu nadoknade prvog dela našao u ulozi asistenta, odlično je proigrao Levandovskog koji je bez većih problema povisio na 2:1.

U nastavku, Kutinjo je u 63. minutu lobovao golmana Verdera za 3:1, da bi potom i Levandovski u 72. minutu iskosa sa leve strane pogodio mrežu za velikih 4:1.

I Tomas Miler se tri minuta kasnije upisao u strelce, da bi konačnih 6:1 postavio Kutinjo u 78. minutu.

U timu Verdera svih 90 minuta odigrao je štoper Miloš Veljković.

I Dortmund je bio ubedljiv na gostovanju Majncu.

Marko Rojs je otvorio seriju golova za “milionere” u 32. minutu, snažnim udarcem sa ivice kaznenog prostora poslao je loptu u levi donji ugao, da bi Džejson Sančo na sličan način u 66. minutu povisio na 0:2.

Dve kontre do kraja i još dva gola za goste. Torgan Azar je u 69. minutu tako sjajno šutirao sa 16 metara, da bi konačnih 0:4 postavio Niko Šučc pogotkom iskosa sa leve strane u 84. minutu.