Evropski šampion pao na početku kvalifikacija, Francuska bolja od Srbije!

Francuska pobedila Srbiju sa 3:0 u prvom meču kvalifikacija za OI

Odbojkaši trening
Odbojkaški savez Srbije

Muška odbojkaška reprezentacija Srbije nije dobro počela kvalifikacije za Olimpijske igre u Tokiju. Izabranici Slobodana Kovača su izgubili od Francuske na samom početku turnira sa 3:0, po setovima 25:21, 25:21, 25:22.

Francuzi su mnogo bolje otvorili meč. Poveli sa 8:5, kasnije tokom seta bez većih problema dražli razliku koja im je bila dovoljna za konačnih 25:21 u prvom setu.

U drugom, Srbja je imala svoje šanse. U jednom momentu imala i pet poena prenosti 9:3, 11:7, međutim ni to nije bilo dovoljno pa su Francuzi nakon preokreta dobili drugi set istim rezultatom kao i prvi – 25:21.

U trećem setu, Srbija je u završnici imala prednost 20:19. Ali ponovo slab prvi servis i nešto efikasniji Francuzi za konačnih 25:22.

Srbija i dalje ima šansu da se plasira u polufinale turnira. Naši odbojkaši moraju da upišu pobede na preostale dve utakmice. Sutra od 14 sati igraju sa Holandijom, potom u trećem kolu u sredu sa Bugarskom.

Francuska – Srbija 3-0 (25:21, 25:21, 25:22)

sudije: Zenovič (Rusija) i Cesare (Italija).
dvorana: Maks-Šmeling

Srbija: Kovačević, Mitić, Petrić, Peković, Krsmanović, Ivović, Jovović, Atanasijević, Luburić, Majstorović, Podraščanin, Lisinac, Stanković, Vučićević.

Francuska: Grebenikov, Patri, Tonuti, Tili, Linel, Engape, Le Ru, Brizar, Vinkelmiler, Le Gof, Bultor, Louati, Činjeze, Karl.

Izvor: Objektiv